poniedziałek, 7 lipca 2014

WYCIECZKA...

Wybraliśmy się z mężem na kiermasz. Było tam wiele interesujących (szczególnie mnie) stoisk z rękodziełem oraz krzewami i roślinami. Ludzkie ręce potrafią wykonać tyle pięknych rzeczy. Szkoda tylko, że amatorów na ich kupno jest tak mało. Obserwowałam młode mamy, które chętnie kupowały dzieciom chińskie zabawki wykonane często z tworzyw szkodliwych dla małych dzieci, podczas gdy stoiska z pięknie wykonanymi ręcznie zabawkami niemalże świeciły pustkami. Z ciekawości przyjrzałam się cenom. Bardzo niewiele się różniły. Jaki jest powód takiego stanu rzeczy nie umiem sobie odpowiedzieć.
Niewiedza kosztuje. Bardzo spodobały mi się niektóre wystawiane tam roślinki skalne. Ponieważ nie znałam owych skalniaczków na zadane sprzedawczyni pytanie czy są łatwe w uprawie, bo jestem początkującą kolekcjonerką Pani odpowiedziała, że tak są odporne na mróz i mają bardzo małe wymagania pod względem podłoża. Warunki, o których mówiła mi Pani dotyczyły rojników i macierzanki, które znam. Jakie było moje zdziwienie gdy po powrocie do domu poczytałam w internecie o pozostałych. Owszem są to jedne z piękniejszych, ale najtrudniejszych w uprawie skalniaczków. No cóż podejmę wyzwanie, ale za rezultat nie ręczę. Oto moje okazy:Przepiękna lewizjaSłonecznica jeszcze czeka na słoneczko


Kolejna słonecznica w oczekiwaniu na

słoneczkoSłonecznica, lewizja, macierzanka i rojniki

W słoneczku jest im lepiej od razu pięknie rozkwitły

Rojniki myślę, że one mnie nie zawiodą

Życzę miłego dnia. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 komentarze:

 1. Śliczne rośliny a rojniki niesamowite.
  Ja moją nowo nabytą Lewizję trzymam na balkonie, ciekawa jestem czy się zaklimatyzuje.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam, że można ją uprawiać w pojemnikach, ale też jest to wyzwanie:) Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Piękne kwiaty, nie znałam je wcześniej. Mam nadzieję, że będą wspaniale rosły i pięknie kwitły jak najdłużej. Trzymam kciuki.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję chciałabym żeby tak było, ale mam wątpliwości czy uda mi się stworzyć warunki jakich potrzebują. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń