czwartek, 16 października 2014

KOLORY JESIENI.....

Dotychczasowa piękna pogoda sprawiła, że prawie nic nie robię oprócz prac na ogrodzie. Trzeba wszystko przygotować do nadejścia zimy. Jest tego tyle, że i tak na pewno nie zdążę. Ciepełko spowodowało, że ogród jest jeszcze kolorowy. Wprawdzie kwitną nieliczne kwiaty, ale zawsze to coś. Zapraszam na spacer po ogrodzie.
 
Rozchodnik okazały 


Moja niezawodna ulubiona różyczka.
Ma jeszcze wiele pąków.


Nigdy jeszcze nie wybujała mi tak nasturcja. Trochę przesadziła w tym roku. Przeszkadza innym roślinom. Słoneczny aster jesienny
"marcinek"


Kolejny "marcinek"Dalia ciągle kwitnie. Lubię dalie można mieć do wazonu od lata do późnej jesieni.
Chryzantema. Mam tylko jedną.


Ostróżka po przycięciu kwitnie i kwitnie.
 Przycięty len kwitnie po raz trzeci.


Kolejna dalia.Ma jeszcze tyle pączków.Lubię gdy nasz dąb się przebarwia.Ostatni bukiecik z kosmosów.Owoce kaliny leśnej. Kwitnie niezbyt okazale, ale za to owoce zdobią krzew od sierpnia do późnej jesieni.

Ognik szkarłatny i wszędzie widoczne ślady pobytu kociej rodziny.


A to pewnie ostatnie grzybobranie w tym roku.Trochę dużo tych zdjęć, ale chciałam pokazać kwitnące jeszcze kwiaty. Dziękuję za cierpliwość i liczne odwiedziny. Pozdrawiam serdecznie:):):)

6 komentarzy:

 1. Ogród i kwiaty piękne, dobrze że jeszcze mrozu nie było, to mogą dłużej cieszyć oko :) pozdrawiam.papa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Jest zimno i pada. Chyba już będzie koniec kolorowej
   jesieni - szkoda, jakoś to trzeba przetrwać. Byle do wiosny. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 2. Bardzo piękne te wszystkie kolory z Twego ogrodu :) Aż się nie chce wierzyć, że to już jesień... A grzybów tylko mogę pozazdrościć...
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesień rzeczywiście piękna. Oby trwała jak najdłużej. Niestety te grzybki były ostatnie w tym roku. A teraz oby do wiosny. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jest jeszcze tyle do wykonania. Fotografuję te fragmenty gdzie raczej nic się nie zmieni. Ogród jest duży więc powstaje powoli, tylko z mężem go urządzamy więc to potrwa lata. Pozdrawiam:)

   Usuń