sobota, 2 maja 2015

MONOTONNIE...............

Dzień za dniem mija, a u mnie to samo. Walka z chwastami, która nigdy się pewnie nie skończy. Jesienią nie zdążyłam przygotować wszystkiego. Trzeba to zrobić teraz gdyż najwyższy już czas wysiać kwiaty jednoroczne, posadzić dalie. Te ostatnie kiepsko jakoś mi się przechowały i nie wiem czy to co z nich pozostało przyniesie jakiś efekt.
W następnym tygodniu zamierzam wysiać już ostatnie warzywa. Mam nadzieję, że nie będzie przymrozków. Moją monotonną pracę umilają mi kwitnące właśnie kwiaty, krzewy i drzewa oraz ptaki, które śpiewają przepięknie. A teraz kilka fotek moich kwiatów:


Barwinek, który króluje w wielu miejscach mojego ogrodu.


Korona cesarska, która miała być postrachem dla nornic. Niestety kilka z nich w pomarańczowym kolorze padło ich ofiarą.Bujnie kwitnące wiśnie szklanki.
Słychać właśnie pracowite pszczółki.Młodziutka jeszcze brunnera.

Także młodziutki omieg wschodni


Pierwiosnki. Mam ich kilka.
Kwitnące drzewa i krzewy porzeczek.

Spóźniony fiołek.

Jak ja lubię wiosenne kolory tawuły i berberysa.
Dziękuję za odwiedziny i komentarze.Serdecznie dziękuję za wspólny spacer.
Miło tak w towarzystwie.Myślę, że nie zanudziłam zdjęciami. Życzę miłej słonecznej niedzieli i wspaniałego tygodnia:):):):):)


18 komentarzy:

 1. No i zapomniałam co chciałam napisać... ale zdekocentrował albo podniósł mi ciśnienie fragment o ,,zanudzaniu zdjęciami" i uleciało :/
  U mnie fiołki jeszcze nie kwitły, dopiero nieśmiało wyglądają z ziemi. Berberysy i tawuły teraz są cudne :) Piękny masz ogród. Jestem tak oczarowana różnorodnością pierwiosnków, że jeśli tylko czas pozwoli i trafię nasiona to sama je wysieję, aby mieć ich bardzo dużo :)))) Uwielbiam je :D
  Pozdrawiam :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Pierwiosnki są urocze wszystkie. Mam tylko kilka. Lubię je może uda mi się trochę powiększyć kolekcję. Pozdrawiam:):):)

   Usuń
 2. Taki spacer to sama przyjemność ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wcale nie monotonnie, raczej bogato i różnorodnie, to piękne móc codziennie obserwować jak rosną, zmieniają się ... życzę Ci cudnego maja.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Elu. Tobie również życzę wspaniałego maja wszak to najpiękniejszy miesiąc:):):)

   Usuń
 4. Mam mały ogródek a pracy w nim dużo - zawsze podziwiam dziewczyny, które mają wielkie ogrody i potrafią to wszystko ogarnąć - podziwiam Twoje kwiaty i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Mój ogród jest duży. Pracy jest mnóstwo zwłaszcza, że tak naprawdę dopiero go tworzymy. Jeszcze nigdy nie zdążyłam zrobić wszystkiego. Pozdrawiam:):):)

   Usuń
 5. Bardzo ładne fotografie. Kocham barwinek! Kocham fiołki! Mój berberys pachnie teraz cudownie:) A masz może w ogrodzie robinię akacjową, bardzo podoba mi się to drzewko:))) Pozdrawiam i dziękuję za piękne komentarze u mnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Robinii akacjowej jeszcze nie mam, ale będzie gdyż nie wyobrażam sobie wiejskiego ogrodu bez zapachu akacji. Będzie też głóg dla ptaszków o różowych i białych kwiatach, ale być może za rok. Jeszcze nie doszliśmy z przygotowaniami do zakątka gdzie będą rosły. Pozdrawiam:):):)

   Usuń
 6. Praca w ogrodzie nigdy się nie kończy...no chyba, że przyjdzie zima i zasypie porządnie nasz kawałek ziemi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Podzielam Twoje zdanie w całej rozciągłości. Pozdrawiam serdecznie:):):)

   Usuń
 7. Co za pytanie? jak można zanudzić takimi pięknymi zdjęciami.
  Ogródek to jest to, co sprawia mi też ogromną przyjemność.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogę sprawić komuś przyjemność. Pozdrawiam serdecznie:):):)

   Usuń
 8. Wcale nie monotonnie, tylko bardzo kolorowo i wiosennie !!!
  A tego nigdy za wiele.
  Pozdrawiam ciepło po długim niebyciu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie. Jak dobrze, że już jesteś. Twoje prace będą znowu cieszyły oczy. Pozdrawiam cieplutko:):):)

   Usuń